Częste pytania

Z JAKIEGO MATERIAŁU WYKONUJEMY ŻAGLE ?

W swojej ofercie mamy 3 rodzaje materiałów:

Siatka poliestrowa na bazie pcv 270g/m2

Podstawowym materiałem,  z którego standardowo wykonujemy żagle przeciwsłoneczne jest siatka poliestrowa na bazie pcv 270g/m2, jest to materiał, który nie chroni przed deszczem. Materiał posiada certyfikat trudnopalności  i występuje tylko w fabrycznie białym kolorze.  Jest bardzo stabilny wymiarowo - szybciej wyrwą się oczka mocujące, niż uda się rozciągnąć materiał choćby o 1 cm. Z tego materiału produkujemy wszystkie formaty z cennika oraz żagle na wymiar indywidualny.


Decor 200g/m2

Materiał z segmentu premium  -  100 % poliester  podobny do tkaniny parasolowej znanej z ogródków piwnych,  który chroni przed słońcem i  deszczem. Występuje w 4 kolorach: białym, ecru, popielatym i zielonym. Wodoszczelność tkaniny powoduje, że żagiel powinien być zamontowany pod kątem i odpowiednio napięty, aby umożliwić wodzie swobodne spływanie.


Decor 200gr/m2 z zadrukiem

Materiał z segmentu premium  - jest to 100% poliester zadrukowany jednostronnie metodą sublimacji, druga strona tkaniny pozostaje biała – ty decydujesz z której strony pozostanie z grafika. Materiał chroni przed słońcem i deszczem. Do wyboru 5 wzorów z grafiką w 5 różnych rozmiarach.  

JAK ŻAGLE ZACHOWUJĄ SIĘ NA WIETRZE? 

Na wietrze żagle zachowują się jak żagle na łódkach/jachtach to jest - łapią wiatr. Im większa powierzchnia żagla tym częściej trzeba go demontować.  Przy bardzo zmiennej pogodzie w naszym kraju - nie ma takiej możliwości, że zawiesimy  żagiel na wiosnę i zamontujemy dopiero jesienią. Jeśli mają wystąpić silniejsze wiatry – żagle należy wcześniej zdemontować.   Jeśli miejsce w którym ma wisieć zacieniać jest dodatkowo narażone na silne podmuchy wiatru – wówczas proponujemy zakup żagli rozsuwanych w przypadku których -  siły działające na żagiel są bardzo korzystnie rozłożone. Zacieniacze te posiadają punkty montażowe rozmieszczone co ok. 50cm. Takiego żagla nie trzeba za każdym razem demontować - wystarczy go zsunąć do boku i zabezpieczyć  np. karabińczykiem.

CO TO SĄ ŻAGLE ROZSUWANE ? SPRAWDŹ  http://zagleogrodowe.pl/pl/c/ROZSUWANE/41 

Żagle rozsuwane wykonujemy w kolorze białym w 2 wersjach: z materiału standardowego – siatki poliestrowej, chroniącej tylko przed słońcem oraz w wersji wodoszczelnej z materiału decor 200gr/m2.

Zacieniacze te są zupełnie inaczej wykończone niż żagle standardowe - mają nabite oczka montażowe dookoła co ok. 50 cm ( środek oczka znajduje się ok2,5 cm od krawędzi materiału; średnica oczka wynosi 12 mm). Przez oczka przepleciona jest linka fi 3mm - po której z prawej i lewej strony rozsuwa i zsuwa się żagiel. Na boku po którym żagle są rozsuwane - nabijamy podwójne oczka, dzięki czemu materiał układa się w falbanę o kształcie literki U (UUUU). Zacienacze te są bardzo popularne na wszelkiego rodzaju: pergole, patio, altany bez dachu. Polecane również pod mocno nagrzewające się dachy wykonane z poliwęglanu komorowego.

JAK PRAWIDŁOWO DOBRAĆ ROZMIAR ŻAGLA MOCOWANEGO W NAROŻNIKACH ?

Podstawą przy doborze rozmiaru żagla jest wybranie dogodnych punktów montażowych, czyli miejsc do których będziemy dokonywali montażu. W dalszej kolejności robimy pomiary i odejmujemy od tego co wyszło 30cm ( ta odległości będzie nam potrzebna na wykorzystanie: śruby rzymskiej, uchwytów żeglarskich, karabińczyków itp. akcesoriów do montażu ). Dla przykładu jeśli od punktu A do B mamy 4m, wówczas żagiel powinien mieć max 3,7m. Szczegóły dotyczące montażu żagli opisujemy w instrukcjach montażu przy produktach

JAKIE SĄ MAKSYMALNE WYMIARY ŻAGLA?

Standardowo żagle wykonujemy do około 21 metrów kwadratowych . Im większy żagiel, tym wymaga bardziej przemyślanego sposobu montażu. Każdy żagiel jest wyposażony w podwójne oczka montażowe w każdym narożniku, które stanowią  jego główne mocowanie. Dodatkowo jeśli jest taka potrzeba, nabijamy oczka w połowie boków – te mocowania pełnią funkcje asekuracyjną i pomagają uzyskać odpowiednie napięcie - a tym samym prawidłowy montaż.

JAK POPRAWNIE ZAMONTOWAĆ ŻAGIEL? SPRAWDŹ 

Do montażu żagla standardowego służą oczka nabite na narożnikach które są dodatkowo wzmocnione; oczka które są po nabijane w połowie boków –pełnią funkcję asekuracyjną -  służą do podtrzymania żagla. 

Do montażu żagli premium służą karabińczyki umieszczone w każdym narożniku.

CZY PRZY DUŻEJ POWIERZCHNI ŻAGLA UDA SIĘ GO DOBRZE NACIĄGNĄĆ?

Zalecamy napinanie żagla przy pomocy śrub rzymskich, które zapewniają dobre rozłożenie sił. Nie da się z żagla uzyskać  jednolitej płaskiej powierzchni  - należy liczyć się z tym, że będzie delikatnie opadał - tym bardziej-  im większe będą  odległości są miedzy punktami montażowymi. Im większy żagiel tym większe ugięcie materiału. Zalecamy wykonanie jak największej liczby odciągów, co spowoduje równomierne rozłożenie sił oddziałujących na żagiel w trakcie użytkowania. Napinanie tkaniny należy wykonywać równomiernie po zamontowaniu wszystkich punktów montażowych nie dopuszczając do powstania naprężeń. Niedopuszczalne jest powstanie np. fałdowania materiału na przekątnej – jeżeli dojdzie do takiej sytuacji – należy popuścić na niej napięcie żagla, a nie naciągać druga przekątną.

CZY MUSZĘ DEMONTOWAĆ ŻAGIEL NA ZIMĘ?

Żagle powinny być zdemontowane na zimę, co znacznie wydłuży żywotność żagla.

JAK CZYŚCIĆ/PRAĆ ŻAGIEL ?

Żagle wykonane z siatki poliestrowej można czyścić gąbką lub urządzeniami typu Karcher z wykorzystaniem normalnej chemii. Natomiast żagle premium można prać w pralce w temperaturze 30 stopni bez wirowania, następnie zacieniacze można wyprasować.

 

NA JAKIEJ WYSOKOŚCI ZAWIESIĆ ŻAGIEL?

Nie ma szczególnych ograniczeń na jakiej wysokości należy zawiesić żagiel. Należy jednak pamiętać o tym, że  wyżej będzie zawieszony  - tym cień będzie mniej intensywny. Dobrze jest zawiesić zacieniacz pod kątem, aby opadał ku zachodowi  -wtedy cień nie będzie „uciekał” wraz z upływem dnia.

CZY AKCESORIA DO MONTAŻU ŻAGLA, OSŁONY BALKONOWEJ SĄ W KOMPLECIE CZY TRZEBA JE ZAMÓWIĆ OSOBNO?

Należy je zamówić osobno. Wynika to z tego, że każdy z naszych Klientów ma inne potrzeby. W stałej sprzedaży posiadamy zestawy dedykowane do: do drewna, muru oraz mieszane. Na życzenie wprowadzamy również modyfikacje naszych standardów.

CZY ŻAGIEL RZECZYWIŚCIE DAJE CIEŃ? CZY RAZI PRZEZ NIEGO SŁOŃCE?

Żagle standardowe przeciwsłoneczne dają około 70% zacienienia w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Wysokość zawieszenia żagli ma również znaczenie - im wyżej są zawieszone tym cień staje się mniej  intensywny. Cień uniemożliwia nagrzewanie się takich elementów jak: okna, płytki, kostka typu poz-bruk itp.  dzięki czemu siedzenie pod nim nawet w upalne dni staje się przyjemne. Żagle wykonane z siatki poliestrowej są w białym kolorze przez co efekt patrzenia przez żagiel na słońce - jest taki jakby patrzeć zimą na biały śnieg - razi.

Żagle premium wodoszczelne dają 95-100% zacienienia w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Wysokość zawieszenia żagli ma również znaczenie - im wyżej są zawieszone tym cień staje się mniej  intensywny

JAKA JEST GWARANCJA NA ŻAGLE?

Żagle posiadają standardową gwarancja ustaloną przez prawo polskie to jest 2 lata, natomiast jeżeli  żagiel jest kupiony na firmę okres wynosi  ona  1 rok. 

CZY WYSTAWIAMY FAKTURY VAT ?

Nie, nasza firma Żagle Ogrodowe jest zwolniona z podatku VAT

CZY ŚWIADCZYMY USŁUGĘ PROJEKTOWANIA, MONTAŻU?

Na ten moment  nie świadczymy usługi projektowania i montażu, jednak z chęcią doradzimy wybór odpowiedniego rodzaju żagla. W tym celu należy wysłać maila ma biuro@zagleogrodowe.pl -  najlepiej ze zdjęciem miejsca, w którym ma wisieć żagiel, z możliwymi punktami montażowymi, z zaznaczonym kierunkiem (gdzie jest północ) i wątpliwościami jakie się pojawiły.

CZY JEST MOŻLIWY ODBIÓR OSOBISTY ?

Prowadzimy sprzedaż przez Internet. Istnieje  również możliwość odbioru osobistego  dla Klientów mieszkających „po sąsiedzku”. Żagle na odbiór osobisty są pobierane z magazynu. Prosimy o składanie zamówień - rezerwacji na 2 dni przez odbiorem i kontakt telefoniczny na 2h przez planowanym przyjazdem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl